Mobil Honda
Cumhuriyet Bulvarı No:251 (DSİ Karşısı) ESKİŞEHİR
Foto Galeri Soru Sor Kampanyalar İletişim
Ana Sayfa Hakkımızda Hizmetlerimiz Kalite Ulaşım
0 (222) 237 52 10

Oto Lastik

Michelin,

İlk kilometreden son kilometreye kadar sürekli performans

Michelin en usta sürücülerin zorlayıcı isteklerine en iyi şekilde cevap veren özel yüksek performans çözümleri sunar. Michelin'in sürekli yenilik sunan kapasitesi, dünyadaki en prestijli araç üreticileriyle yakın işbirliği, yarışlarda üstlenmiş olduğu yükümlülükleri eksiksiz yerine getirmesi ve almış olduğu sonuçlar Michelin'in uzmanlığını gösterir.

Lastik ömründe 1 numara: % 20 daha fazla km*

Tüketicilere göre kalitede ve güvenlikte 1 numara: Michelin, ıslak zeminde güvenlik, ürün güvenirliliği ve yol güvenliğine sağladığı katkı konularında
Avrupalı tüketicilerin en çok tanıdığı marka**

Yakıt tasarrufunda 1 numara: Yuvarlanma direncinde, ana rakip
markaların ortalamasına göre ölçülen %20'lik bir avantaj ve %5 oranında
yakıt tasarrufu***

Yakıt tüketimini azaltan lastik MICHELIN Energy Saver

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Michelin, yakıt tüketimini azaltma, lastik ömrünü belirgin şekilde uzatma ve karbondioksit emisyonlarını ciddi şekilde azaltma bakımından tüketicilere gerçek avantaj sağlayan yeni lastiği MICHELIN Energy Saver’ı piyasaya sundu.

Energy Saver’da kullanılan ve lastik sektöründe bir devrim niteliği taşıyan silika teknolojisi, 100 km’de yaklaşık 0.2 litre* yakıt ekonomisi sağlayarak benzin maliyetlerini azaltıyor ve CO2 emisyonlarını km’de 4 g düşürüyor. Ana rakiplerine göre ortalama %40** daha uzun ömürlü olan yeni MICHELIN Energy Saver ayrıca ıslak zeminde, büyük lastik markalarının ortalamasından daha kısa fren mesafesi*** sağlayarak kullanıcılara optimum güvenlik sunuyor.

Yeni MICHELIN Energy Saver’ın %99 silikadan oluşan özel bileşen yapısı, yaklaşık %20 daha düşük yuvarlanma direnciyle lastik genelinde ısınmayı azaltarak enerji kaybını düşürürken, lastiğin yalnızca yolla temas eden kısmının ısınmasını sağlayan teknolojisiyle yol tutuş ve ıslak zeminde frenleme kapasitelerini artırıyor. TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen ıslak zemin testlerine göre, MICHELIN Energy Saver, bir önceki nesil lastiklere göre üç metre daha kısa*** fren mesafesi sunuyor. Energy Saver bu özeliğiyle, düşük yuvarlanma direnci ve yüksek yol tutuş özelliklerini bir arada sunarak sektörde bir çığır açıyor.

MICHELIN Energy Saver’ın 100 km de sağladığı yaklaşık 0.2 litre’lik yakıt tasarrufu sonucunda bir lastik kendisini 45,000 km’de geri ödüyor. MICHELIN Energy Saver, yakıt verimini artırmaya ek olarak, uzun ömür sunuyor. TÜV SÜD Automotive tarafından gerçekleştirilen bir araştırmaya göre, MICHELIN Energy Saver en yaygın olarak kullanılan üç ebatta, diğer önde gelen markaların lastiklerinden ortalama %40 daha fazla kilometre sağlıyor. Bu da, Avrupa’daki ortalama yıllık sürüş mesafeleri bazında, yaklaşık bir yıl daha fazla sürüş anlamına geliyor. Sonuç olarak MICHELIN Energy Saver, daha düşük yakıt tüketimi ve daha uzun ömrü özelliğiyle, sürücülere gerçekten daha az harcayarak daha uzun, güvenli sürüş imkânı sağlıyor.


Michelin, dünyada ilk kez 1992 yılında, kauçuk bileşenlerine silika katarak “Yeşil Lastik” konseptini yaratmış, bu lastiklerin takılı olduğu araçların ilerlemesi için gereken enerji miktarında belirgin bir azalma daha sağlamıştır. Bir lastiğin çevreye olan etkisi, %86’lık oranla en fazla yoldaki kullanımı esnasında ortaya çıkıyor. Bu serinin dördüncü nesil lastiği Energy Saver, CO2 emisyonlarını km’de yaklaşık 4g azaltarak çevreci yönünü ortaya koyuyor. MICHELIN Energy Saver bu özelliğiyle, otomobil üreticilerine de çevre koruma çözümleri arayışında önemli bir destek sağlıyor. MICHELIN Energy Saver, otomobil üreticilerinin mevcut araç serilerinde hiçbir değişiklik yapmalarına gerek kalmadan, CO2 emisyonlarında 2012 yılına kadar elde etmeleri gereken 30 g/km iyileşmenin ortalama 4 g/km’sini sağlayabiliyor.

MICHELIN Energy Saver, 2008 Şubat ayında, Tire Technology International dergisi tarafından düzenlenen, Uluslararası Lastik Teknolojisi İnovasyon ve Mükemmeliyet Ödülleri kapsamında Yılın Lastik Teknolojisi ödülünü kazandı. Bu ödül, MICHELIN Energy Saver lastiklerinin, yakıt tasarrufu ve karbondioksit emisyonlarını azaltma bakımından tüketicilere sağladığı gerçek avantajların tescil edildiğini gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Daha ayrıntlı bilgi için tıklayın >>

 

Oto LastikAnasayfa Hakkımızda Kampanyalar Kalite Politikamız Gerekli Bİlgiler Hizmetlerimiz Soru Sor İletişim
 
online ziyaretçi: 4
Toplam: 212.455